PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37531}

Przystanek Alaska

Northern Exposure
7,7 29 598
ocen
7,7 10 1 29598
7,8 5
ocen krytyków
Przystanek Alaska
powrót do forum serialu Przystanek Alaska

Czy ten serial jest taki jakby Friends, How i met your mother, two and a half men czy bardziej
powazny i z duzo fabula?

ocenił(a) serial na 10
Mr_Krytyk

Ten serial ma swój niepowtarzalny klimat. Naprawdę ciężko porównać go do jakiegokolwiek innego. Na pewno nie jest jakiś strasznie poważny ani przygnębiający. Ujęłabym to tak: lekki ale filozoficzny, z dużą dozą humoru. Na pewno nie banalny. Właściwie to serial nr 1 (moja subiektywna ocena). Ma już swoje lata, ale póki co, nie stworzono niczego co mogłoby go strącić z najwyższego stopnia podium. Oczywiście ranking zasugeruje co innego, ale ta ocena wynika raczej z tego, że ludzie znają i oceniają seriale młodsze, te które nadawane są obecnie. Najlepiej sprawdź sam i oceń. Pozdrawiam. :)

filmowa_tasma

dzieki. pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
Mr_Krytyk

Nie można go porównać do sitcomów, jest znacznie głębszy i bardziej wciągający. Obyczajowo-familijno-filozoficzny z elementami mistyczno-fantastycznymi i humorystycznymi. Ma swój klimat, trochę jakby pozytywne i pozbawione mroku Twin Peaks. Powinien spodobać się fanom takich seriali jak Cudowne Lata, Dzień Za Dniem, Gdzie Diabeł Mówi Dobranoc czyli obyczajowych, ale dalekich od mydła.

willow_ufgood

Nie będę zakładał nowego tematu i spróbuję się tu podczepić.
Myślę nad sięgnięciem po ten serial ale mam kilka pytań. Z pozoru głupie, ale chciałbym to wcześniej wiedzieć.
Wspomniałeś o Twin Peaks, a to jeden z moich ulubionych seriali. Czy Przystanek to mniej więcej coś podobnego jak TP ale bez mordów, dochodzenia itp... ?
Czy każdy odcinek opowiada inną historię (Cudowne lata), czy opowiada wiele wątków ale oś główna przewija się przez całość (Twin Peaks) czy skupia się tylko i wyłącznie na kontynuowaniu głównego (jeśli jest) wątku ?
Czy muzyka i lokacje podobnie jak TP odgrywają znaczącą rolę ?
Czy mamy do czynienia z ciekawymi postaciami coś w rodzaju teatru osobliwości (oczywiście mam na myśli charakter i osobowość) na wzór TP czy raczej postacie są sztampowe ?
Czy mamy do czynienia z jakąś tajemnicą, w każdym razie z czymś co może nas z czasem nagle zaskoczyć, czy tylko przez 110 odcinków oglądamy senne miasteczko bez cienia sekretu, intrygi, a na końcu wszyscy machają nam łapką na pożegnanie.
I ostatnie: bardziej familijny, czy raczej szkoła średnia :) ? Pytam bo jak widzę te uśmiechnięte twarze na plakatach to niedobrze kojarzy mi się z czyms na wzór Autostrady do nieba czy Domku na prerii :), a wolę coś ciut poważniejszego.
Jeśli nie byłoby problemem, a tu zajrzysz, proszę o odpowiedź
Może też pomoże mi kto inny.

P.S.
Wiem, że najprościej powiedzieć ściągnij sobie kilka odcinków i zobacz. Ale po pierwsze w moim przypadku to nie takie proste, a po drugie czasem pierwsze 2/3 odcinki mogą mylić. No chyba, że oglądam jakiś serial rok produkcji 2000+ to po 20-tu minutach mam dosyć. ADHD i silikon nie dla mnie !

ocenił(a) serial na 9
Nasredin

Hej,akurat przeczytałam twojego posta i muszę ci powiedzieć że akurat ten serial jest inny od Miasteczka,nie ma morderstwa,agentów i intryg,ale za to dostajesz rewelacyjne wynurzenia głównych bohaterów na temat życia,przyjaźni i otaczającego nas świata. Każdy odc jest o czymś innym,ale w kupie całość trzymają mieszkańcy tego miasteczka,fajny humor,czasem rozczula,a czasem dzieją się mega irracjonalne rzeczy,ale generalnie serial jest i przyjaźni. Pragnę zaznaczyć że nie jest mdły,ani tępy,jest super !!! Pozdr:)

ocenił(a) serial na 10
Mr_Krytyk

jak dla mnie-jest lepszy,te seriale które wymieniłeś,służą tylko rozrywce,a przystanek ma niektóre odcinki takie,ze kapcie spadają.zmuszają do zastanowienia.
bohaterowie mają szanse na rozwiniecie się...a widz ma szanse to obserwować.
Maggie z feministki 'bo tak i już!',głupio buntująca się staje się świadomą,poukładaną babeczką...i można mówić o ewolucji KAŻDEJ pierwszoplanowej postaci 'przystanku'
do 'przystanku' można porównać 'ranczo',acz w 'ranczo' to ewolucja postaci drugoplanowych jest taka...barwna[włosy Pietrka;D]
sitcomy zastygają w jakimś miejscu,mnie bawią do jakiegoś 2sezonu,potem to wszystko jest tak na jedno kopyto,ze az wkurza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones